Centrum Kultury Błaszki

XXIV finał WOŚP w Błaszkach

Data: 
10 Styczeń 2016 (Całodzienne)
Koszt: 
wstęp bezpłatny
Adres wydarzenia: 
Centrum Kultury w Błaszkach

Kolejny, dwudziesty czwarty Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przed nami. Finał odbędzie się 10 stycznia 2016, a tegoroczne hasło brzmi „Mierzymy wysoko!”.

Jak co roku, w naszej gminie działa sztab WOŚP przy Centrum Kultury w Błaszkach, który organizuje zbiórkę i imprezy towarzyszące, w tym finałowy koncert zespołu „Kasa chorych”, który odbędzie się o godz. 18.00 na sali widowiskowej.

Błaszkowski sztab liczy ok. 100 wolontariuszy, są to głównie uczniowie z naszej gminy. Mieszkańcy gminy Błaszki bardzo aktywnie wspierają inicjatywę Jurka Owsiaka, czego wymiernym efektem jest kwota, jaką błaszkowski sztab zebrał w latach 2011-2015 dla Fundacji WOŚP – ponad 117.000,00 zł!

Podczas XXIV finału WOŚP będziemy zbierać pieniądze na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

Zbliżający się Finał jest odpowiedzią na potrzeby poprawienia sytuacji dzieci i młodzieży, które wymagają specjalistycznej pomocy medycznej. W znacznej części jest równie dedykowany ludziom w podeszłym wieku chorym przewlekle.