Centrum Kultury Błaszki

Kulturalna zima w Centrum Kultury

Data: 
15 luty 2016 (Całodzienne) do 19 luty 2016 (Całodzienne)
Koszt: 
wstęp bezpłatny
Adres wydarzenia: 
Centrum Kultury w Błaszkach

Centrum Kultury w Błaszkach zaprasza na "Kulturalną zimę", czyli cykl warsztatów ze specjalistami dla dzieci i młodzieży, które odbędą się podczas ferii zimowych, w dniach 15-19 lutego 2016 r. Zapisów na warsztaty można dokonywać pod adresem ferie@ckb.blaszki.pl. Ilość miejsc jest ograniczona!

Na zakończenie ferii, zapraszamy na spektakl teatralny "Królowa śniegu", który odbędzie 25 lutego 2016 r. o godz. 16.30 na sali widowiskowej Centrum Kultury w Błaszkach.  Wstęp wolny.

 

  • WARSZTATY PLASTYCZNE

Krzysztof Czarnek - artysta plastyk; rzeźbiarz, malarz, grafik, rysownik, dekorator. Laureat konkursów plastycznych, licznych wystaw, uczestnik plenerów artystycznych. Prowadził zajęcia i warsztaty plastyczne w różnych ośrodkach kultury. Absolwent Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Prywatnie maluje obrazy i rzeźbi na zamówienie - głównie portrety. Jego pracę znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce i zagranicą.

Termin:  18-19 lutego 2016 r.

Warsztaty dla dzieci i młodzieży w godz. 10.00 do 13.00.

  • WARSZTATY FOTOGRAFICZNE

Mariusz Jabłoński – z wykształcenia geograf, ale to fotografia jest jego największą pasją życiową. Fotografuje od 2008 r. Jest samoukiem, eksperymentuje, wciąż poszukując nowych form wyrazu. W swoich pracach stara się świadomie łamać fotograficzne zasady. Stara się, aby każdy, nawet pojedynczy kadr opowiadał jakąś historię, którą odbiorca będzie mógł interpretować w swój własny sposób. Swoje inspiracje czerpie można powiedzieć zewsząd – z telewizji, reklam, gier komputerowych, ulicy, codziennego życia. Współpracuję zarówno z profesjonalnymi modelkami i modelami, jak i amatorami.

Termin: 18-19 lutego 2016 r.

Warsztaty dla dzieci od 10 do 15 roku życia w godz. 10.00 do 13.00  
Warsztaty dla młodzieży i dorosłych powyżej 15 roku życia w godz. 13.30 do 16.30  

  • WARSZATY WOKALNE

Małgorzata Lipka –  certyfikowany nauczyciel muzyki, a także śpiewu i fortepianu. Doświadczony pedagog muzyczny – pod swoimi skrzydłami ma uczniów w wieku od 4 do 60 lat.  Uczestniczka licznych kursów i warsztatów wokalnych. W swoim dorobku artystycznym ma także występy aktorskie w programach telewizyjnych, dubbingu i musicalu (m.in. musical "Nie ma Solidarności bez miłości" w teatrze Palladium, X-Factor Polska – finałowa 40stka), oraz liczne nagrania studyjne i bogate doświadczenie sceniczne. Współpracowała z takimi artystami jak m.in. Stefano Terrazzino, Piotr Rubik, Halinka Mlynkowa, Krystyna Prońko, Krzysztof Herdzin, Monika Urlik, Agustin Egurrola, Maciej Wojtyszko, Krzesimir Dębski. Pracowała jako trenerka wokalna i konsultant muzyczny w programie telewizyjnym Mali Giganci (TVN, 2015). W latach 2013-2015 była kierownikiem muzycznym i instruktorem wokalnym w szkole artystycznej Teatr Sztuk Wielu w Warszawie.

Termin: 15-16 lutego 2016 roku.
Warsztaty dla dzieci do 12 roku życia w godz. 14.30 do 16.30
Warsztaty dla dzieci i młodzieży powyżej 12 roku życia w godz.17.00 do 19.00
Indywidualne konsultacje wokalne.

  • WARSZTATY TANECZNE

Patryk Rożniecki - Choreograf, tancerz i pedagog. Absolwent duńskiej Oure Sports & Performance School na linii Modern Dance. Tańczy od dziecka. Systematycznie zdobywał doświadczenie taneczne w szkołach tańca w Los Angeles (Debbie Reynolds Dance Studio, Millennium Dance Complex), Danii (Hotstepper), Paryżu (Harmonic), Argentynie oraz Londynie (Pineapple Dance Studio).  W 2008 został finalistą drugiej edycji programu You Can Dance - Po Prostu Tańcz" co dało mu szansę na współpracę z gwiazdami polskiej sceny muzycznej. Od 2008 roku tworzy choreografie do teledysków artystów takich jak m.in. Ramona Ray, Asia Ash, Pinawella, Feel, Beata BB Fesser oraz Sorry Boys. W swoich artystycznym dorobku ma udział w spektaklach takich jak: "Basic Emotions - Copenhagen" "Upiór w Operze" - Opera Podlaska oraz "Klatka Wariatek - La Cage aux Folles" - Teatr Komedia Warszawa, "Chopin Musi Umrzeć" - Teatr Polonia oraz "Open Chopin" w Teatrze Capitol. Na co dzień poświęcając całę swoje serce oraz pasję Patryk realizuje się też jako instruktor tańca, prowadząc zajęcia oraz przygotowując młodych tancerzy na światowe turnieje.

Warsztaty będą prowadzone ze stylu New Age & Street Dance

Termin: 15-17 lutego 2016 roku.
Warsztaty dla dzieci do 10 roku życia w godz. 10.00 do 12.00
Warsztaty dla dzieci i młodzieży powyżej 10 roku życia w godz. 12.30 do 14.30  

ZAPISÓW NA WARSZTATY MOŻNA DOKONYWAĆ POD ADRESEM

FERIE@CKB.BLASZKI.PL

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!