Centrum Kultury Błaszki

Studio wokalne

Godzina i miejsce zajęć:

Centrum Kultury w Błaszkach

  • piątek: godz. 12.30 – 20.30
  • sobota: godz. 08:00 – 20.00

Prowadzący - Anna Jura

Opis zajęć

 

Studio piosenki i interpretacji skierowane jest  do osób, które zawsze lubiły śpiewać, ale nigdy wcześniej nie miały możliwości rozwijania swojego talentu. Lekcje przeznaczone są dla amatorów, jak również dla osób zaawansowanych. Swoje predyspozycje będzie można doskonalić systematycznie, ćwicząc pod okiem pedagoga-wokalisty.

Podstawowe cele i zadania to: kształtowanie głosu (ćwiczenie emisji, intonacji, dykcji), rozwijanie wrażliwości muzycznej, nauka śpiewu solowego i w wielogłosie, kształtowanie osobowości scenicznej, doskonalenie prezentacji estradowej, praca z mikrofonem, przygotowanie do udziału w konkursach i występach lokalnych, a przede wszystkim możliwość śpiewania dla tych, którzy kochają śpiew. 

Zalety: Śpiew wpływa pozytywnie na rozwój psychiczny i fizyczny dziecka. Dzieci, które śpiewają są pogodne, spokojniejsze i odważniejsze. Śpiew ponadto wspomaga uwagę (koncentrację), pamięć i wyobraźnię. Równocześnie kształtuje kulturę wyrażania myśli i porozumienia międzyludzkiego.

Śpiew wpływa pozytywnie na rozwój psychiczny i fizyczny dziecka. Dzieci, które śpiewają są pogodne, spokojniejsze i odważniejsze. Śpiew ponadto wspomaga uwagę (koncentrację), pamięć i wyobraźnię. Równocześnie kształtuje kulturę wyrażania myśli i porozumienia międzyludzkiego.

Osiągnięcia prowadzącego i/lub uczniów

Ważniejsze osiągnięcia uczniów CK Błaszki:

  • Festiwal Kolęd i Pastorałek w Żegocinie – 2015r.: Grand Prix Festiwalu,
  • I i III miejsce kat. do 13 lat, I miejsce kat. od 14 lat,
  • Festiwal Kolęd i Pastorałek w Nysie – 2015r.: kat. szkoła podstawowa I miejsce i wyróżnienie, kat. młodzież i dorośli I, II, III miejsce, wyróżnienie, kat. zespół wokalny I i II miejsce,
  • Udział w Ogólnopolskich Spotkaniach Artystycznych „Opole Artis”- występy w Amfiteatrze Opolskim
  • Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek w Radomiu – 2013r.: III miejsce i transmisja występu w TVP 1 w programie „Ziarno”
  • Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Pieśni Religijnej w Łodzi – 2012r. – II miejsce w I kat. wiekowej, II miejsce w II kat. wiekowej
  • Ogólnopolski Festiwal Piosenki „Przebój mamy i taty” w Sieradzu – 2012r.: I miejsce

Wymagania

Warunki uczestnictwa: słuch muzyczny, poczucie rytmu, chęć  rozwijania zainteresowań i zdolności muzycznych

Przedział wiekowy: od małego do dużego :)

Kontakt - 727-016-340, annajura4@wp.pl