Centrum Kultury Błaszki

Kolejny świetny turniej!

27.11.2016

Już po raz czwarty Błaszki gościły kilkudziesięciu zawodników z całej Polski zajmujących się trikami piłkarskimi, a zwieńczeniem tego wydarzenia były finały „Błaszki Freestyle Cup”, które odbyły się na sali widowiskowej Centrum Kultury w Błaszkach.

Turniej, którego pomysłodawcą jest Krzysztof Justyński, przeprowadzono w czterech kategoriach:

  • Battle, czyli pojedynek jeden na jeden, którego zwycięzcą został Stanisław Kościelny, drugie miejsce zajął Daniel Mikołajek, a na trzecim miejscu pudła znalazł się Piotr Bujak, czwarte miejsce przypadło Marcinowi Kaczmarkowi.
  • Junior Battle, gdzie pierwsze miejsce zajął Piotr Zięba.
  • Sick three, czyli wykonanie przez zawodnika jak najtrudniejszej kombinacji składającej się z trzech trików, którego zwycięzcą został Emil Wysocki
  • Rutine, czyli pokaz umiejętności przy muzyce – triumfował Adrian Duszak

Na scenie w przerwach między walkami freestylerów pojawili się ze swoimi pokazami Trap Boys, znani chociażby z programu Mam Talent oraz młodzi tancerze break dance z grupy Break Dance MOK Złoczew.

Nagrody oraz okolicznościowe czeki dla zwycięzców wręczali burmistrz Błaszek Karol Rajewski oraz burmistrz Złoczewa Jadwiga Sobańska.

Na koniec na scenie pojawił się zespół Letni Chamski Podryw z Kielc, który podczas koncertu rozruszał błaszkowską publiczność przy swoich hitach.