Centrum Kultury Błaszki

Zgaś ryzyko!

Data: 
02 Marzec 2016 10:00 do 12:00
Koszt: 
wstęp bezpłatny
Adres wydarzenia: 
Centrum Kultury w Błaszkach

2 marca 2016 r. o godzinie 10.00 na sali widowiskowej Centrum Kultury w Błaszkach odbędzie się koncert w ramach akcji "Zgaś ryzyko".

To ogólnopolski program autorstwa Komendy Głównej PSP mający na celu  ograniczanie liczby ofiar śmiertelnych w pożarach i wypadkach w najbliższych latach. Cel osiągnięty ma być poprzez szereg działań profilaktycznych i prewencyjnych skierowanych głównie do młodego pokolenia. Realizacja poprzez spotkania i pogadanki w szkołach oraz akcje prewencyjne
w galeriach handlowych, pikniki i pokazy ratownicze w trakcie których prócz zabawy
i rozrywki przemycane są wartości ratownicze i zasady bezpieczeństwa. 

www.zgasryzyko.pl

ZGAŚ RYZYKO W BŁASZKACH – dnia 2 marca 2016 r.

Spektakl przeznaczony jest dla młodzieży ponadgimnazjalnej oraz ostatnich klas szkół gimnazjalnych. W doborze odbiorców wspiera nas Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w związku z drastycznymi widokami które towarzyszą prezentacji.

W spektaklu wystąpią  strażacy PSP opowiadający swoje wspomnienia, które wzbogaci przygotowany film oraz prezentacja zdjęć i materiałów archiwalnych z działań o których opowiadają. Część spotkania będzie prowadzona w mundurach służbowych a następnie strażacy zagrają koncert do którego powstają specjalne utwory muzyczne.

Zespół wystąpi w składzie:

  • st. bryg. Waldemar Kosowski – gitara basowa, vocal
  • st. ogn. Janusz Ługowski – instrumenty perkusyjne
  • mł. bryg. Jarosław Wasylik – gitara akustyczna, vocal
  • Artur Wójcicki – gitara solowa

 

Kierownikiem muzycznym spektaklu jest Artur Wójcicki – pedagog o specjalizacji psychopedagogika  z doświadczeniem w pracy z młodzieżą również tą trudnodostępną. Muzyk, instruktor muzyki. Twórca muzyki do większości prezentowanych na koncercie utworów.

Scenariusz spektaklu przygotował mł. bryg Jarosław Wasylik – Naczelnik Wydziału Operacyjnego KP PSP w Sieradzu a także oficer prasowy tutejszej komendy. Jest on także autorem tekstów większości prezentowanych piosenek.