Centrum Kultury Błaszki

Rekordowy finał WOŚP!

25.01.2017

Kolejny, dwudziesty piąty Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. Finał odbył się 15 stycznia 2017 i, jak co roku, w naszej gminie działał sztab WOŚP przy Centrum Kultury w Błaszkach, który zorganizował zbiórkę i imprezy towarzyszące, w tym finałowy koncert kapeli Państwowej Straży Pożarnej z Sieradza oraz zespołu DETOX z Krakowa, które odbyły się na sali widowiskowej.

Błaszkowski sztab liczył 89 wolontariuszy, byli to głównie uczniowie z naszej gminy. Mieszkańcy gminy Błaszki bardzo aktywnie wspierają inicjatywę Jurka Owsiaka, czego wymiernym efektem jest rekordowa  kwota, jaką błaszkowski sztab zebrał w tym roku - 31.343,74 zł!

Tegoroczne granie z orkiestrą rozpoczęło się 9 stycznia imprezami towarzyszącymi m.in. w pubie A’Laska gdzie zebrano łącznie 911,32 zł, w Centrum Kultury w Błaszkach i Bibliotece w Błaszkach zebrano 2015 zł oraz w pizzerii „Gang Leona”, gdzie odbyło się karaoke, licytacje gadżetów i koncert zespołu RMH. Łącznie w pizzerii podczas tego wydarzenia konto WOŚP wzbogaciło się o kwotę 3785 zł.

Bardzo aktywnie w zbiórkę zaangażowały się również szkoły m.in. Publiczne Gimnazjum w Gruszczycach (3663,33 zł), Szkoła Podstawowa w Gruszczycach (2069 zł), Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Błaszkach (930,07 zł), Szkoła Podstawowa  w Kwaskowie (226,33), Szkoła Podstawowa w Błaszkach (193,23 zł), Szkoła Podstawowa w Sędzimirowicach (94,10 zł), Szkoła Podstawowa w Domaniewie (139,46 zł), Publiczne Gimnazjum w Kalinowej (73,91 zł) oraz Szkoła Podstawowa we Włocinie (172,30 zł).

Finał nie mógłby odbyć się bez udziału wsparcia sponsorów, którzy co roku chętnie przyłączają się do inicjatywy i pomagają finansowo oraz rzeczowo w organizacji wydarzenia. W tym roku finał wsparli: Sylwester i Maria Gajewscy z Gruszczyc, Józef Szarzała „SZARPOL” z Sieradza, Bank Spółdzielczy w Błaszkach, „ELDOM” Zdzisław Woźniak z Błaszek, DKR Zakład Kominiarski Majewski z Błaszek, Sieradzka Spółdzielnia Mieszkaniowa, OSM „Wart-Milk” z Sieradza, DAM-MAR Damian Marucha z Równiej, Ferax-Gatta ze Zduńskiej Woli i Kastor z Łasku.

Szczególne podziękowania dla: Pani Ireny Nowackiej za pomoc w pozyskaniu sponsorów, Panu Zbigniewowi Zawiasa za pomoc przy organizacji „Światełka do nieba”, pizzerii „Gang Leona” za udostępnienie lokalu na licytacje i karaoke, zespołowi RMH za koncert i przeprowadzenie licytacji, Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego za przekazanie gadżetów dla wolontariuszy poprawiających i bezpieczeństwo podczas zbiórki oraz Agencji Usług Specjalnych Ochrony VIP Mirosława Kępki za zapewnienie bezpieczeństwa podczas koncertów.

To był bardzo udany finał. Do zobaczenia za rok!

 

Licytacje w Publicznym Gimnazjum w Gruszczycach

 

Finał w Centrum Kultury w Błaszkach