Centrum Kultury Błaszki

Podsumowanie XXVII Finału WOŚP w Błaszkach

01.02.2019

Tegoroczny finał WOŚP okazał się być rekordowym - zebraliśmy 32.747,58 złotych. Szczególnie chcieliśmy podziękować mieszkańcom naszej gminy za hojność oraz wolontariuszom za wspólne działanie w szczytnym celu. Wszyscy pokazaliśmy, że mamy dobre serce i chętnie wspieramy WOŚP.

Impreza finałowa, która od wielu lat ma miejsce w Centrum Kultury,  jest swego rodzaju podsumowaniem tej akcji i formą podziękowania dla wolontariuszy i mieszkańców. Podczas finału udało się zorganizować dzień pełen atrakcji, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Na scenie wystąpił zespół Dance Project, podopieczni uczęszczający na zajęcia wokalne do Centrum Kultury oraz gwiazda wieczoru Jacek Dewódzki Band. Dla najmłodszych nie mogło zabraknąć warsztatów, w których pomogli nam animatorzy z Happy Kids, którzy przyjechali do nas dodatkowo z fotobudką. Tego dnia mogliśmy ponownie liczyć na druhów z OSP Sędzimirowice, którzy przez całe popołudnie prezentowali sprzęt ratujący życie, uczyli nas pierwszej pomocy oraz dbali o to, aby na sali widowiskowej było bezpiecznie. O godzinie 18.30 na scenę wszedł Jacek Dewódzki wraz z zespołem. Były wokalista legendarnego Dżemu dał niesamowity koncert, który na długo zapadnie nam w pamięci. Tradycyjny pokaz fajerwerków zastąpiliśmy w tym roku symbolicznym odpaleniem zimnych ogni oraz wyświetliliśmy relację z Warszawy.
Tegoroczny finał w Błaszkach był po raz pierwszy w historii transmitowany na żywo w internecie, dzięki czemu trafiliśmy z przekazem znacznie szerzej niż zwykle, co spotkało się z wieloma pozytywnymi reakcjami.

XXVII Finał w Błaszkach to także rekordowe licytacje. Oprócz tradycyjnych kubków, koszulek i innych gadżetów z sercem, na licytacje otrzymaliśmy także wiele upominków promujących naszą gminę, które przekazał pan Piotr Świderski – burmistrz Błaszek. Były to m.in. torby, kalendarze, zegary i parasolki. Licytowaliśmy także pierniki w kształcie serca. Królem licytacji został wspaniały wielkoorkiestrowy budzik, który został sprzedany za niebagatelną kwotę 500 zł. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także gadżety ufundowane przez pana burmistrza, które zostały wylicytowane za 750 zł. Łącznie z licytacji w gminie Błaszki udało się zebrać aż 12.800 zł.

Tradycyjnie błaszkowski sztab współpracuje ze szkołami z naszego terenu, gdzie zebrano następujące kwoty:
- SP Błaszki – 2411,00 zł
- ZSP Błaszki – 717,32 zł
- SP Domaniew – 442,36 zł
- SP Gruszczyce – 3835,50 zł
- PG Gruszczyce – 680,00 zł
- SP Kalinowa – 237,39 zł
- PG Kalinowa – 60,34 zł
- SP Kwasków – 367,88 zł
- SP Sędzimirowice – 129,95 zł
- SP Włocin – 183,80 zł

Błaszkowski finał nie odbyłby się gdyby nie wsparcie finansowe od sponsorów. Podziękowania kierujemy do państwa Marii i Sylwestra Gajewskich, pana Zdzisława Woźniaka (ELDOM), prezesa Zarządu Banku Spółdzielczego w Błaszkach – pana Jerzego Jałowego oraz prezesa Zarządu Sieradzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej – pani Stefanii Gąsiorowskiej. Dzięki wpłatom od ww. darczyńców udało się zakupić gadżety na licytację oraz zapewnić wolontariuszom i wszystkim, którzy nas odwiedzili podczas finału, ciepłą herbatę, kawę oraz słodki poczęstunek.

Podziękowania kierujemy także do:
- pana Piotra Świderskiego – burmistrza Błaszek, a przekazanie upominków na licytację
- pani Ireny Nowackiej, za pomoc w pozyskaniu sponsorów
- pana Piotra Pisarka, za uwiecznienie finału na fotografiach
- pani Ewy Pawlak, za przekazanie na licytację wspaniałych pierników w kształcie serca
- pana Tomasza Janiaka „Pikusia”, za przeprowadzenie rekordowych licytacji oraz za konferansjerkę
- druhów z OSP Sędzimirowice, za prezentację sprzętu ratującego życie oraz za zapewnienie porządku na sali
-firmy Ferax-Gatta za przekazanie upominków na licytację.