Centrum Kultury Błaszki

Majówkowy turniej szachowy

02.05.2019

1 maja 2019 r. o godz. 09.00 w Centrum Kultury w Błaszkach  odbył się II Turniej w Szachach Szybkich o Puchar Burmistrza Błaszek. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim 7 rundowym o czasie gry 15 minut na zawodnika (30 minut na partię). Klasyfikacja była z podziałem na juniorów do lat 15 i seniorów od 16 lat. W wydarzeniu wzięli mieszkańcy Błaszek, Sieradza, Skalmierza, Wrzącej, Mikołajewic, Iwanowic, Kalisza, Ostrowa Wielkopolskiego oraz Pleszewa.

Zgłoszonych zostało 40 osób, niestety kilka osób nie dojechało. W sumie wystartowały 24 osoby wśród seniorów (1 kobieta, 23 mężczyzn) i 8 juniorów (1 dziewczynka i 7 chłopców). Poziom turnieju był bardzo wysoki.  Najmocniejszym zawodnikiem (wśród seniorów) był Oskar Włodarczyk z tytułem Mistrza Fide (klasyfikacja mistrzów międzynarodowych) z OTSz Ostrów Wielkopolski, wśród juniorów Igor Majcher.

Zwycięzcy w kategorii juniorzy:

  • 1 miejsce Majcher Igor z OTSz Ostrów Wielkopolski z kompletem 7 punktów,
  • 2 miejsce Dura Anna OTSz Ostrów Wielkopolski,
  • 3 miejsce  Sibilia Piotr z KTS Kalisz.

Zwycięzcy w kategorii seniorzy:

  • 1 miejsce  Włodarczyk Oskar z OTSz Ostrów Wielkopolski z 6,5 pkt (6 zwycięstw i jeden remis),
  • 2 miejsce Piotr Majas z Iwanowic reprezentujący KTS Kalisz,
  • 3 miejsce Rosik Jakub z  OTSz Ostrów Wielkopolski 5 pkt.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju, szczególnie tym juniorom, którzy po raz pierwszy zmagali się z turniejowymi  rozgrywkami i dotrwali do końca.